Kraina Lodu/Frozen (2013)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: The Snow Queen/Królowa Śniegu

Postprzez cziksel » Wt cze 21, 2011 8:06 pm

Tak, tak- pamiętamy.Ale jeżeli nie Disney, to kto może sobie pozwolić na filmy 2D? Disney jest najbardziej znaną firmą filmową i chyba ma jakieś tam zyski? Nie wierzę, że robią wszędzie 3D tyllko dla kasy. Na pewno gdzieś tam na górze są ludzie, którzy wiedzą, co jest a co nie jest najważniejsze. Nie mało mają forsy za te wszystkie Hanny Montany?
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez RapunzelFlowerShine » Pt cze 24, 2011 6:49 pm

Zacytuję Maleficent ze Śpiącej Królewny: "No! It cannot be!
Nie wytrzymam tych głupich nowoczesności które rujnują prawdziwy klasyk. Niech filmy Disneya w 3D robią sobie fani którzy chcą się pobawić http://www.youtube.com/watch?v=YhcLeQjc9bI albo twórcy gier komputerowych Disney Interactive. Zaczynają robić wersje z aktorami, nieaktorami. Co oni smakosze że chcą wszystko próbować, może jeszcze animacja ze zdjęć figurek z plasteliny?!
RapunzelFlowerShine

GG: 20234718

Postprzez Maciek! » Pt cze 24, 2011 9:45 pm

Mhhh... Nie sądzę by Disney bał się akurat, że film zaszkodziły ich „księżniczką” bo motyw „Złej Królowej” był już w nie jednym filmie Disneya. Problem wynika tu bardziej, że zwykle filmy Disneya mają zwykle tytuł z imieniem bohatera/bohaterkę, którego plakaty i zwiastuny wręcz krzyczą" O! Oto nasz bohater/bohaterka! Co nie, że jest fajny?" Tu bohaterami są Kai i Greda, a tytuł tyczy się antagonistki, więc to trochę jakby Alladyn wyszedł pod tytułem „Jafar”, Śpiąca Królewna "Maleficent" albo Mała Syrenka "Urszula".

Pamiętam jak czytałem tę bajkę w podstawówce i z jednej strony uważam, że ocieka wręcz magią i czarem z której dałoby się zrobić naprawdę przepiękny film animowany, z drugiej sporo już w tedy było w jej tonie coś bardzo dziwnego czego nie umiem wytknąć palcem... Taka wszechobecna melancholia, która kojarzy mi się z widokiem pustkowia pokrytego śniegiem...

Z jednej strony patrząc na to jako „materiał na film Disneya” nie ukrywam, że opowieść ocieka elementami które mogłyby odstraszyć łaknących familijnego kina producentów [Diabły chcą użyć magicznego lustra by ośmieszyć Boga, ale spada na ziemię, odłamek ląduje w oku małego chłopca, a następnie dostaje mu się do serca... Królowa śniegu całuje go sprawiając by zapomniał o rodzinie, oddech modlącej się bohaterki zamieniający się w anioły i jeszcze trochę elementów których nie mogę sobie teraz przypomnieć] jednocześnie jakby nie popatrzeć Baśnie Braci Grimm ociekają brutalnymi bądź elementami które zostałyby dziś uznane za kontrowersyjne , a niemieli problemów z robieniem z nich filmów i „zmiękczaniem” tego i owego. „Mała Syrenka” Andersena ma nieszczęśliwe zakończenie i brutalne aspekty, a jednak udało im się je ominąć i zrobić wyśmienity film animowany... Ba! Zrobili adaptację „Dzwonnika z Notre Dame” (Do tej pory nie mogę uwierzyć, że ktoś spojrzał dzieło Victora Hugo i powiedział „Hej pamiętacie tą mroczną, brutalną książkę, o ludzkiej nędzy i hipokryzji religijnej, uważaną powszechnie za jedną z najbardziej szokujących powieści w historii? Zróbmy z niej film dla dzieci, ze śpiewającymi gargulcami!”) Przechodząc do setna akurat nie widzę dla producentów problemu ze zrobieniem serii zmian by film dostosować do swoich standardów, także treści oryginału nie widzę jako problemu....
Ile tak naprawdę „Zaplątani” mają wspólnego z „Roszpunką”? Ile „Księżniczka i żaba” ma wspólnego z „Żabim księciem”? Tylko kurcze – znów się powołuję na własną nostalgię, ale ja bym osobiście widział tę konkretną bajkę w wiele poważniejszym tonie od tamtych dwóch filmów, choć bliżej klimatu „Psa i Lisa”, jednak choć krótkometrażówka „Dziewczynka z zapałkami” przywodzi mi na myśl, klimat w którym bym właśnie to widział, niestety 100% pewne, że poszliby w stronę bardziej zwariowanego klimatu jaki mieli „Zaplątani”, co nie pasuje mi do ducha tej historii.

Także – odkładając na bok filmy Pixara (choć je bardziej cenię za fabuły) i kilka okazyjnych wyjątków jak „Klopsiki i zjawiska pogodowe” – i mi animacja 3D mi się przejadła i choć jakiegoś bumu w najbliższym czasie nie oczekuję, naprawdę chciałbym choć raz na rok móc udać się na coś animowanego klasycznymi metodami, tym bardziej w przypadku tej konkretnej historii, aż się oto prosi. Swoją drogą czy Disney miał jakiś film umieszczony całkowicie w ziomowych klimatach? A no właśnie... ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez cziksel » Pn lip 11, 2011 5:37 pm

Także myslę, że o realizację nie a się co martwić. Po ty, co wytwórnia pokazała Dzwonnikiem z notre damm i Małą syrenką, Królowa śniegu, nawet dziewczynka z zapałkami albo nawet Janko muzykant będzie familijnym, pięknym filmem ;)
Zimowa sceneria także nie powinna byc problem, bo choć nie w całości, zaprezentował ją już Tim burton w The nightmarebefore Chrstmas.
A takpoza wątkiem- jakie są najbliższe plany disneya na bajkę? (nie mówę o Disney Pixar) Bo wakacje i lato mijają, a tu nic. Poza drugą częścią aut nic nie zobaczymy?
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez Księżniczka » Pt gru 23, 2011 2:11 pm

Film jednak powstanie! Disney wznowił projekt!
Królowa Śniegu trafi do kin w roku 2013, niestety pod zmienionym tytułem, "Frozen". Zmiany dokonano ponownie po to, by przyciągnąć do kin chłopców.
Niestety, jest też zła wiadomość. Film wznowiono, ale nie powstanie w 2D, jak planowano, ale w komputerowej grafice :/.
Księżniczka

Imię: Klara
GG: 39299956

Postprzez lis22 » Pt gru 30, 2011 6:34 pm

Ech, no to kicha, a tak liczyłem na tradycyjną, klasyczną animację ... :?
lis22

GG: 0

Postprzez lis22 » Śr sie 08, 2012 8:02 pm

lis22

Postprzez Mędrek1937 » Cz sie 09, 2012 6:04 am

lis22 napisał(a):Pierwsza galeria z " Frozen ":

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... p?wi=89943

Nie mogę się doczekać! Ale gdyby to była klasyczna animacja to by było...cudownie
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez lis22 » Cz sie 09, 2012 11:16 am

Dokładnie, gdyby to była klasyczna animacja ... mam już dosyć " Epok Lodowcowych ", " Madagaskarów " i innych komputerowych filmideł, niestety, Disney też się w ten trend wpisuje ... czy " Księżniczka i Żaba " była aż taką porażką finansową, że zarzucono klasyczna animację?.
lis22

Postprzez Maciek! » Cz sie 16, 2012 12:32 am

Jak na razie jestem niepocieszony tym jak to wygląda... :cry:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez TheHubi1998 » So sie 18, 2012 10:10 am

TheHubi1998

Imię: Hubert

Postprzez izaulka » Cz sty 17, 2013 2:04 pm

Mam dobre przeczucia co do tego filmu. Oczywiście lepiej by było, gdyby "Kraina lodu" nie była animacją komputerową, ale "Zaplątani" przekonali mnie, że takie filmy też mogą zawierać magię Disneya :wink: Najbardziej ciekawi mnie, jak zostanie przedstawiona relacja pomiędzy Elsą a Anną.
PS - Tak w ogóle witam, to mój pierwszy post tutaj :D
izaulka

Imię: Iza

Postprzez Mędrek1937 » Pt sty 18, 2013 11:01 am

Witamy na forum :D . Właśnie pasowałoby zmienić nazwę topicu na Kraina Lodu/Frozen (2013), bo przecież polski tytuł ujawniony.
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Re: Kraina Lodu/Frozen (2013)

Postprzez Maciek! » Pt lut 01, 2013 10:19 pm

Obrazek
Maciek!
Dr Moderator

Re: Kraina Lodu/Frozen (2013)

Postprzez jupix » N lut 03, 2013 10:35 am

A nie ma Kaja i Gerdy?
Szkoda...
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy