Kraina Lodu/Frozen (2013)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Kraina Lodu/Frozen (2013)

Postprzez izaulka » Pn lut 17, 2014 3:18 pm

Kolejna nagroda dla "Krainy Lodu"! Tym razem BAFTA w kategorii "animacja". To tylko jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że Oscar powędruje do WDAS, nie do Myiazakiego ani tym bardziej Pixara 8)
EDIT: ups, przeciez MU nie ma nominacji :lol:
izaulka

Imię: Iza
GG: 0

Postprzez JanetJ » Pn mar 03, 2014 2:23 pm

Frozen wygrało 2 Oscary! :D
JanetJ

Postprzez izaulka » Pn mar 03, 2014 3:04 pm

To było oczywiste :mrgreen: W kategorii animacja nie miało konkurencji, a nagroda dla piosenki jest miłym zaskoczeniem :D
PS - Frozen zarobiło już miliard dolarów! To pierwszy animowany film, niebędący prequelem czy sequelem, który tego dokonał :wink: WDAS zostawiło w zeszłym roku wszystkie wytwórnie w tyle 8)
izaulka

Postprzez Scarpomaniak » Pn mar 03, 2014 5:16 pm

izaulka napisał(a):To było oczywiste :mrgreen: W kategorii animacja nie miało konkurencji, a nagroda dla piosenki jest miłym zaskoczeniem

Mam pytanie - słuchałaś nominowanych piosenek? Właśnie było odwrotnie, jeżeli wśród kategorii najlepszy film animowany były spore szanse na odebranie statuetki przez film Miyazakiego (niezależnie co mówić, lubianego przez Akadamię), to wśród najlepszej piosenki zwycięstwo "Let is go" było przez nokaut. Reszta piosenek naprawdę słaba i się nie dziwie, że Disney prawie co rok zdobywa tą statuetkę.
izaulka napisał(a):Frozen zarobiło już miliard dolarów! To pierwszy animowany film, niebędący prequelem czy sequelem, który tego dokonał :wink:

Uwielbiam twoją manipulację faktami. Po pierwsze licząc bez inflacji był to 2. najbardziej dochodowy film animowany (1. to "Toy Story 3"), więc to nadal pokazuję, która wytwórnia jest "na górze" (trudno byłoby zdobyć "Frozen" jeszcze 60 milionów), ale gdyby wziąć znacznie lepszy ranking, tzn. licząc dochody z inflacją, to nie wiem czy "Kraina Lodu" znalazła by się w dziesiątce (byłaby wyprzedzona przez "Królewnę Śnieżkę" czy "Króla Lwa).
Ale "the best" powiedziałaś na koniec.
izaulka napisał(a):WDAS zostawiło w zeszłym roku wszystkie wytwórnie w tyle 8)

Kraina lodu - 1000,2 mln
Minonki rozrabiają - 970,8 mln
Zakładając, że "Kraina" zarobi jeszcze z 40 milionów, wyjdzie, że "Kraina" zarobiła 7% więcej niż drugi najlepszy film animowany w poprzednim roku. Deklasacja? A wiesz o ile procent w 2010 roku wygrało "Toy Story 3" z "Zaplątanymi"? 75%. To się nazywa deklasacja. (żeby nie ukrywać danych - "Kraina" zarobiła jakieś 40% więcej niż "Uniwersytet potworny").
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lis » Pn mar 03, 2014 10:18 pm

Let It Go to wyjątkowo okropna piosenka, zwłaszcza na tle oscarowych konkurentów (nic tak dobrze nie oddaje jej charakteru jak wywodzące się z Yiddish słowo schmaltzy), ale od początku była w powszechnej opinii głównym faworytem.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez izaulka » Wt mar 04, 2014 4:21 pm

...

Moja reakcja na ten post
Obrazek

Wybiorę sobie najsmakowitsze fragmenty:
Scarpomaniak napisał(a):
izaulka napisał(a):Frozen zarobiło już miliard dolarów! To pierwszy animowany film, niebędący prequelem czy sequelem, który tego dokonał :wink:

Uwielbiam twoją manipulację faktami. Po pierwsze licząc bez inflacji był to 2. najbardziej dochodowy film animowany (1. to "Toy Story 3"), więc to nadal pokazuję, która wytwórnia jest "na górze" (trudno byłoby zdobyć "Frozen" jeszcze 60 milionów), ale gdyby wziąć znacznie lepszy ranking, tzn. licząc dochody z inflacją, to nie wiem czy "Kraina Lodu" znalazła by się w dziesiątce (byłaby wyprzedzona przez "Królewnę Śnieżkę" czy "Króla Lwa).

Czy ty przeczytałeś pogrubiony teraz przeze mnie fragment? Czy Toy Story 3 jest sequelem? Tak. Więc twój pierwszy argument odpada.
Wiadomo, że inflacja istnieje, ale w żadnym rankingu tworzonym przez serwisy filmowe nie dostrzegłam wzmianki o możliwej deklasacji "Krainy Lodu".
Co do podkreślonego - no comment, zwłaszcza w obliczu obalonego przed chwilą twojego argumentu.

Scarpomaniak napisał(a):
izaulka napisał(a):To było oczywiste :mrgreen: W kategorii animacja nie miało konkurencji, a nagroda dla piosenki jest miłym zaskoczeniem

Mam pytanie - słuchałaś nominowanych piosenek? Właśnie było odwrotnie, jeżeli wśród kategorii najlepszy film animowany były spore szanse na odebranie statuetki przez film Miyazakiego (niezależnie co mówić, lubianego przez Akadamię), to wśród najlepszej piosenki zwycięstwo "Let is go" było przez nokaut. Reszta piosenek naprawdę słaba i się nie dziwie, że Disney prawie co rok zdobywa tą statuetkę.

Nie. A ty czytałeś komentarze na filmwebie? Wiadomo, że to opinie mas, a nie akademii ale faworytem było U2, które zdobyło już Złotego Globa i jest to piosenka z filmu o Mandeli, który zmarł w ub. roku - to są chyba wystarczające znaki aby uważać "Ordinary Love" za prawdopodobnego zdobywcę statuetki. I nie przesadzajmy z Miyazakim - nie był uważany przez wielu za czarnego konia, głownie dlatego, że to mało znany wśród publiczności film.

Co do twoich statystyk (poproszę źródełko) i do cytowanego przez ciebie fragmentu mojej wypowiedzi - miałam na myśli statuetki.

Zaczęłam gifem i gifem zakończę:
Obrazek

EDIT: Usunęłam pytania retoryczne i zmieniłam kilka zdań, aby mój post był mniej emocjonalny a bardziej rzeczowy.
Ostatnio edytowano Pt mar 07, 2014 1:22 pm przez izaulka, łącznie edytowano 2 razy
izaulka

Postprzez jupix » Cz mar 06, 2014 4:50 pm

Tak, oczywiście masz racje. Kraina lodu to film wszechczasów!!!

P.S.Izaulka chyba lubi taki ton dyskusji. Ze mną też próbowała, nawet przez prywatne widomości, bylebym tylko przyznał jej rację. Scarpomaniak lepiej dać sobie spokój...
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez izaulka » Cz mar 06, 2014 8:11 pm

Ucinam te niedojrzałe komentarze pod moim adresem. Robi się tu spory offtop, a wszystkie skargi i zażalenia proszę kierować na moją skrzynkę, a nie wywlekać publicznie (ja staram się tak robić - przykład "Tarana" i jak widać dostałam za to burę, bo ośmieliłam się zwrócić uwagę).
Jak coś tak przyjemnego jak filmy Disneya może powodować tyle nienawiści i scysji? :(

Wracam do tematu o najwspanialszym, najcudowniejszym, najukochańszym filmie Disneya, arcydziele, jakiego nie widział świat!!!!111!1!!1 :mrgreen:
http://youtu.be/DAJYk1jOhzk - cover "Let It Go" w wykonaniu afrykańskiego chóru
http://youtu.be/17QQcK4l6Yw - Idina, Jimmy Fallon i The Roots śpiewają "Let It Go"
Linki znalazłam m.in. na filmwebie. Enjoy :)
izaulka

Postprzez cziksel » Pn mar 17, 2014 4:56 pm

Sie porobiło...
Niby uciecha, że oskary i Disney, ale lezka mi się kręci w oku patrząc ile filmów nie dostało oskara, choć zasłużyło (zaplątani hello :c )
Chociaż w nominowanych konkurencjach wygrana (chyba) faktycznie słuszna.
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez kendo » Wt mar 18, 2014 1:32 am

Zaplątani to lepszy film od Frozen. A oba są lepsze od filmów Pixara. :) Jak widzę, że statuetkę zgarnęli Iniemamocni, a Zaplątani nie, to jestem mocno zdziwiony (choć przegrać akurat z Toy Story 3 to nie jest aż taki ból). Dobrze, że Pixar się skończył.
Fajnie, że Roszpunka i Flynn pojawili się w Krainie lodu. :)

Obrazek
kendo

Imię: Krzysztof

Postprzez Maciek! » Śr maja 14, 2014 8:19 am

Ostro bym się sprzeczał gdyż filmy Pixara nie bez powodu zdobywają laury ale są gusta i guściki.

Ja ciągle mam wrażenie, że "Kraina Lodu" byłaby śliczniejsza gdyby była ręcznie animowana ("Zaplątani" tak samo) co nie zmiena faktu, że film sam w sobie wygląda bardzo dobrze choć nie ukrywam, że bardziej urzekł mnie dzięki scenariuszowi, postaciom i piosenką niż stronie wizualnej...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Maciek! » Śr maja 14, 2014 8:22 am

lis napisał(a):Let It Go to wyjątkowo okropna piosenka

..........Jakiś czas mnie nie było na forum i tu taki szok na dzień dobry... O_o
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Angus McKwacz » Wt maja 20, 2014 7:44 pm

Pixar się skończył? Moim zdaniem zbyt mocne słowa i studio z Emeryville stać jeszcze na wiele, ale jak wspomniał kolega Maciek! są gusta i guściki .
Angus McKwacz

Postprzez Maciek! » Cz maja 22, 2014 10:13 pm

Moim zdaniem "Pixar" (w dziedzinie filmów familijnych) postawił sobie BARDZO wysoką poprzeczkę "Wall-E" którą rok później przeszkoczył "Odlotem", a następnie "TOY STORY 3". Zresztą z tyloma naprawdę świetnymi filmami pod rząd niestety bardzo ciężko by co rok przebijali samych siebie czymś nowym. Robić to siłę to zwyczajnie zły pomysł.

Teraz zrobili kilka filmów które są ciąge dobre, poprostu nie przełomowe, odpoczną z rok i wrócą pełni sił.

Naprawdę nie znoszę przekreślania jakiegoś twórcy (w tym przypadku całego studja) który ma na koncie wiele genialnych dzieł tylko dla tego, że nagle trafiły mu się pod rząd ze dwie wpadki (choć i tak osobiście nie sądzę by Pixar miał jakiś kiepski film na koncie, co najwyżej "nie tak dobry jak reszta ich arcydzieł")
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez cziksel » Pt lip 11, 2014 5:31 pm

Myślę, że Pixar jeszcze nas zaskoczy, ale o wiele milej by było gdyby zrobił to Disney, wyróżniając się na przyklad, jak już wspomniał Maciek, kreską.
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy