Kraina Lodu/Frozen (2013)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Kraina Lodu/Frozen (2013)

Postprzez Rachel » Śr gru 30, 2009 4:38 pm

Natrafiłam w sieci na pogłoski mówiące o tym, że wytwórnia Disneya planuje zrealizować za kilka lat ''Królową Śniegu'' w tradycyjnej animacji. Twórcy mają się opierać na treści baśni Andersena. Muzykę ma skomponować Alan Menken.
Tutaj macie link do artykułu ze wstępnymi szkicami wyglądu Królowej:
http://www.chipandco.com/?p=4849

Piszcie, co sądzicie.
Rachel

GG: 0

Re: The Snow Queen/Królowa Śniegu

Postprzez Yua » Śr gru 30, 2009 4:58 pm

O ? Jeśli to prawda, to bardzo się cieszę, bo tam pisze coś w rodzaju, że co dwa lata Disney będzie robił film w tradycyjnej animacji.
Poszperałam też trochę i dowiedziałam się, że Królowa Śniegu jest planowana na ok. 2013. W innych źródłach natomiast pisze, że projekt ten został zamknięty :?
Nie wiem już, co o tym myśleć.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Rybarota » Śr gru 30, 2009 5:00 pm

Ech, osobiście nienawidzę tej bajki, (jak zresztą większości dzieł Andersena) ale kto wie jak to będzie wyglądać. Może dodadzą jakieś ciekawe sytuacje.

Co do szkiców Królowej Śniegu to też nie jestem przekonany. :?

Jeśli chodzi o tradycyjne bajki Disney'a to jestem jak najbardziej za, byleby scenariusz był wymyślony od zera a nie na postawie bajek itp.
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez Jupiter » Śr gru 30, 2009 5:58 pm

Królowa Śniegu była wielokrotnie odrzucana przez zarząd(pewnie dlatego że tytułowa bohaterka w przeciwieństwie do wcześniejszych księżniczek jest zła). Teraz po Księżniczce i Żabie plotki wracają. Okazują się jednak wiarygodne skoro mamy już kompozytora muzyki i nawet przewidywany rok premiery. Nie mogę się doczekać tej zimowej baśni. Nawet bardziej niż Księżniczki i Żaby ;) Jak dla mnie to fantastyczny materiał na film.
http://www.chipandco.com/wp-content/upl ... now-07.jpg
Wygląda bosko.

BTW. Nie dawno oglądałem disneyowską Dziewczynkę z zapałkami ;_; Przepiękna. I dopiero teraz żałuję, ze nie kupiłem Małej Syrenki. Byłby ktoś skłonny się podzielić tą krótkometrażówką?
Jupiter

Postprzez Rachel » Śr gru 30, 2009 7:50 pm

Jupiter napisał(a):http://www.chipandco.com/wp-content/upl ... now-07.jpg
Wygląda bosko.

Mi też się bardzo podoba...

Mam nadzieję, że projekt wypali na sto procent. Królowa Śniegu - powiew świeżości, bo zły charakter, alternatywny. A baśń i tak dobrze się kończy, także dla każdego coś miłego. Chyba, że nie... ;)
Ciekawa jestem, czy będą się opierać na baśni całkowicie, czy zmienią lub dodadzą to i owo.
Rachel

Postprzez jupix » Cz gru 31, 2009 11:44 am

Zawsze się dziwiłem, że nikt nigdy nie zekranizował tej baśni. To idealny materiał na film!
Rybarota napisał(a):Ech, osobiście nienawidzę tej bajki, (jak zresztą większości dzieł Andersena)

No cóż, według znawców literatury baśnie Andersena są najpiękniejsze ze wszystkich. Ja popieram tę tezę.
Jupiter napisał(a): Nie dawno oglądałem disneyowską Dziewczynkę z zapałkami ;_; Przepiękna. I dopiero teraz żałuję, ze nie kupiłem Małej Syrenki. Byłby ktoś skłonny się podzielić tą krótkometrażówką?

Myślę, że Rybarota powinien zobaczyć właśnie tę krótkąmetrażówkę: Dziewczynka z zapałkami. Dziwię się, że nie dostała Oscara w 2006 roku.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Jupiter » Cz gru 31, 2009 1:30 pm

Królowa Śniegu była już wielokrotnie ekranizowana, z tym, że wszystkie te ekranizacje są już raczej zapomniane. Wersja ze stajni Disneya raczej nie skończyła by w zapomnieniu.
Jupiter

Postprzez speiderman » Cz gru 31, 2009 1:58 pm

Ogólnie pomysł mi się podoba, lubię zimowe klimaty. Projekt postaci też jest dobry (czuć ten chłód :wink: ). Do premiery daleka droga, ale jestem bardzo ciekaw.
speiderman

Imię: Patryk

Postprzez Mędrek1937 » So lip 17, 2010 8:49 am

Projekt niestety został zawieszony z powodu nieudanego scenariusza. NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!. W zamian dostaniemy "Kto wrobił Królika Rogera 2" i "Król Lew 3D".
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez jupix » So lip 17, 2010 10:57 am

To niemożliwe! W sieci są wypowiedzi samego Menkena mówiącego o filmie. A Król Lew w 3D? Musieliby zrobić zupełnie nowy film!
Skąd masz takie widomości?
jupix

Postprzez Mędrek1937 » So lip 17, 2010 12:55 pm

jupix napisał(a):To niemożliwe! W sieci są wypowiedzi samego Menkena mówiącego o filmie. A Król Lew w 3D? Musieliby zrobić zupełnie nowy film!
Skąd masz takie widomości?

Chocby ten artykuł. Też jest mi przykro :cry:

http://www.firstshowing.net/2010/06/22/ ... quel-soon/
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez jupix » N lip 18, 2010 8:41 am

Z tego tekstu wynika, że Disney chce zrobić w 3D wszystkie swoje wielkie filmy, a więc coś co przyniesie pewne zyski.
Wytwórnia przechodzi kolejny kryzys!
jupix

Postprzez RapunzelFlowerShine » So maja 28, 2011 6:57 pm

Pomysł na Disneyowską Królową Śniegu był już nie jeden raz zawieszany. Już w 2002 myślano o tym.
Boże Święty! Disney chce by jego klasyki były w 3d?! A co z tamtymi animacjami???!!! Pójdą w zapomnienie!? Co się dzieje na tym świecie?! Ja się nie zgadzam!!!
RapunzelFlowerShine

GG: 20234718

Postprzez cziksel » Wt cze 21, 2011 11:54 am

Hmm, nie lubię królowej śniegu, pomimo że wszystkie pozostałe bajki Andersena (poza Ołowianym zołnierzykiem) są śliczne. Byłoby świetnie zobaczyć ją w wykonaniu Disney pictures na wielkim ekranie, ale ludzie, nie w 3D! Co wogóle wszyscy w tym widzą? I co gorsza coraz częściej nie ma opcji żeby iść na film bez efektów trzeciego wymiaru, nie ma wyjścia. Po co np Piraci z Karaibów byli w 3D? Luuuudzie, dajcie se spokój! Księżniczka i żaba była piękna, a w Zaplątanych nie było znowu aż tyle efektów!
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez jupix » Wt cze 21, 2011 12:12 pm

Wszystkim niewtajemniczonym przypominam, że studio Disneya chce ZAROBIĆ na swoich filmach. Dzięki 3D cena biletów rośnie o 30%, a to daje bardzo duże zyski. Dzięki temu Toy Story 3 zarobiło rekordową sumę i stało się najbardziej kasowym filmem animowanym.
Natomiast to, że studio w tych materialnych czasach postanowiło wypuścić znów film w 2D, czyli Księżniczkę i żabę świadczy tylko o wielkości tego studia, dla którego liczy się nie tylko łatwy pieniądz.
jupix

Następna strona

Powrót do Filmy