Kubuś i przyjaciele/Winnie the Pooh (2011)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Kubuś i przyjaciele/Winnie the Pooh (2011)

Postprzez Scarpomaniak » Śr sie 10, 2011 2:24 pm

Na pewno się zwróci, ponieważ po 10 dniach film miał 132 tysięcy ludzi na koncie, a cały czas ludzie na niego chodzą (ale nie w wielkich ilościach), więc sporo zarobi w Polsce.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Postprzez Innen » Śr sie 10, 2011 6:46 pm

Właśnie dziś byłam na "Kubusiu" i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia.
Z jednej strony był wspaniały - taki klasyczny. Wszystkie żarty były delikatne, bez tego nachalnego humoru ostatnich lat. Piosenki niezwykle pomysłowe - nie za długie, ale też zauważalne. Szczególnie pierwsza, o tym, co musi zrobić Miś i późniejsza o miodku wpadły mi w ucho. Oczywiście znakomity dowcip z
Spoiler:
- niezawodny. Dubbing Krzysia mimo moich obaw nie wyszedł też wcale źle. Ale przede wszystkim zachwycił mnie ten prawdziwy powrót do korzeni. Jest w "Kubusiu i przyjaciołach" ta sama magia, która była i w "Przygodach Kubusia Puchatka". To mnie urzeka.
Jednak zupełnie nie rozumiem, dlaczego film jest taki krótki. Przez ten czas miałam wrażenie, że historia się nie rozwinęła w pełni. Myślę, że lepiej byłoby, na przykład, zrobić w jednym filmie kilka krótszych opowieści. Dokładnie tak, jak to jest w "Przygodach..." Po wyjściu z kina, w każdym razie, czułam taki jakiś niedosyt.
Ale, tak czy owak, film wychodzi na plus i mam nadzieję, że nie jest to ostatnia animacja Disneya z taką kreską. Oby więcej tej subtelności!
Wish I could be
Part of your world.
Innen

Imię: Ida
GG: 6486709

Postprzez Maciek! » Śr sie 10, 2011 8:05 pm

Innen napisał(a): Oczywiście znakomity dowcip z
Spoiler:

Swoją drogą byłem strasznie ciekaw jak imię tej postaci przetłumaczą. W tłumaczeniu "Chatki Puchatka" nazywał się "Jentyk", w oryginale "Backson". Polskie imie wydaje się sprytnym spolszczeniem.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez TheHubi1998 » Pt sie 12, 2011 6:28 am

Jest już okładka "Kubuś i Przyjaciele" na amazon.com : http://www.amazon.com/Winnie-Pooh-Jim-Cummings/dp/B005ELMC0Q/ref=pd_cp_mov_1
TheHubi1998

Imię: Hubert

Postprzez cziksel » Pt sie 12, 2011 5:19 pm

Byłam właśnie na Kubusiu Puchatku i muszę powiedzieć, że bardzo mile mnie zaskoczył. Film był przecudny, słodki i przyjemny, no i co najgorsze, za krótki! Moim zdaniem, jest to najlepszy film z serii o kubusi puchatku zrobiony dotychczas. Co prawda bardzo nie podobały mi się piosenki, ale dialogi były genialne! Ten film zmienił na lepsze moje mniemanie o Kubusiu Pucatku, który był najmniej lubianą przeze mnie bajką Disney Pictures. :pooh:
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez Maciek! » Śr sie 17, 2011 4:31 pm

ŁAAAAA!!!!!
Dawno nie wychodziłem z kina w tak dobrym nastroju! :pooh:
Fim przypomniał mi te starsze filmy Disneya jak "Miecz w Kamieniu", "Robin Hood", "Aryskotraci" czy.. No, cóż! "Kubusia Puchatka" gdzie nie ma jakiejś zawiłej fabuły, a wszystko rozwija się bardzo powolnym tempem dając sporo miejsca dla gagów i długich zabawnych dialogów.
Jestem z tych marud co lubią się czpeiać gdy Puchatek Disneya za bardzo odbiega od pierwowzoru, a tu jak dla mnie obok pierwszego Puchatka najbardziej wierna adaptajca... w duchu w każdym razie.
Humor znakomity, cała sekwencja z dołem wspaniała [zwłaszcza pewien żart z Sową... choć na moim seansie przynajmniej dzieci zareagowały ździwieniem] . Animacja przepiękna, szczególnie podobała mi się "wizja" Puchatka. Jak słodko :)

Naprawdę warto zobaczyć puki jeszcze leci!

Gdybym miał małe dziecko pewnie byłby to idealny film aby zabrać je na pierwszy seans do kina...

Jedne dwie tycie uwagi -

- "Stuwiekowylas"? Tygrys mówi "Fikać" zamiast "Brykać"? I coś jeszcze takiego dziwnego było.... Pamiętam, że wcześniej już były te zmiany ale... No kotś może mi wyjaśnić skąd się to wzięło? Jakiś problem z "prawami autorskimi" wcześniejszego tłumacza?

- Czy mi się wydawało czy film dwukrotnie zasugerował, że Kangurzyca POZA Maleństwem ma inne dzieci?
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez rysownik » So sie 20, 2011 10:22 pm

Podzielam odczucia odnośnie filmu. Naprawdę był wart obejrzenia.
Byłam bardzo ciekawa, jak wyjdzie w tym wypadku "powrót do korzeni". Muszę przyznać, że lepiej niż się spodziewałam. Poszłam do kina dość sceptyczna, mając na względzie fakt, jak wyglądały ostatnie filmy z wyczynami Puchatka i spółki, ale już od pierwszych minut filmu było widać, że nastąpiła znaczna poprawa. Po pierwsze w animacji oraz oprawie graficznej, tła były wspaniale wykonane, parę razy zamiast śledzić dokładnie akcję patrzyłam na krajobrazy za bohaterami. Do tego mnie osobiście strasznie podobał się sposób w jaki zaanimowano postać Królika, bawiła mnie już sama mimika jego twarzy, animator, który się tym zajmował odwalił kawał dobrej roboty. No i oczywiście stare, dobre kubusiowe mruczanki, cudne chórki, muzyka zdecydowanie jest dużym plusem. W polskiej wersji postarano się z tłumaczeniem zarówno tekstów piosenek jak i dialogów, chociażby wspomniany już Będezar był świetny. Rzecz jasna niektóre smaczki, przykładowo te z huny, help, czy liter układających się w opis tego, co robią bohaterowie, nie dadzą się wyłapać przez widza, którzy nie zna angielskiego.
Nie mogę znaleźć żadnej cechy filmu, którą mogłabym przedstawić tutaj jako zarzut przeciwko niemu. Po prostu dobry, klasyczny Disney - jak chcą, to potrafią.

Polski dubbing był lepszy niż przypuszczałam. Z nowej ekipy najbardziej pozytywnie zaskoczył mnie obecny głos Krzysia. O ile do Puchatka się przyzwyczaiłam, to Prosiaczek nadal kłuje mnie w uszy.

[zwłaszcza pewien żart z Sową... choć na moim seansie przynajmniej dzieci zareagowały ździwieniem]

U mnie to samo. Ogólnie miałam wrażenie, że z całej sali, mnie najbardziej śmieszyła akcja. Sekwencja z dołem + miodkowe przywidzenia Puchatka jak dla mnie są absolutnym winem tego filmu. Hmmm... może to mylne wrażenie, ale czy przypadkiem bohaterom Stumilowego Lasu nie wyostrzyła się nieco riposta?

No kotś może mi wyjaśnić skąd się to wzięło? Jakiś problem z "prawami autorskimi" wcześniejszego tłumacza?

Jakiś czas temu czytałam gdzieś, że nazwa "Stumilowy Las" jest właśnie objęta prawami autorskimi przez pierwszą tłumaczkę książek z Puchatkiem. Nie wiem jednak, na ile to prawda.
rysownik

Imię: Agata

Postprzez Maciek! » So sie 20, 2011 11:42 pm

rysownik napisał(a): Rzecz jasna niektóre smaczki, przykładowo te z huny, help, czy liter układających się w opis tego, co robią bohaterowie, nie dadzą się wyłapać przez widza, którzy nie zna angielskiego.

Co ciekawe na seansie gdzie byłem jak jak był ten żart gdy Puchatek mija zostawione przez królika klocki, wraca się i przestawia tak by pisało "Huny" to jeden dzieciak (taki z 5 lat) roześmiał się jako jedyny na całą salę ale może rozbawiło go samo zachowanie Puchatka niż dowcip "literacki" :roll:

Hmmm... może to mylne wrażenie, ale czy przypadkiem bohaterom Stumilowego Lasu nie wyostrzyła się nieco riposta?

Coś w tym jest.
Generalnie jakby charakterków nabrali. Były te wszystkie momenty gdy ktoś rzucił coś głupiego i reszta patrzyła na niego z tym sztywnym zażenowaniem/zmrużeniem oczu... Tak jakby każdy był świadom głupoty reszty ale nie własnej (Zwłaszcza Królik :roll: )

Zwłaszcza Pan sowa jakby drażliwszy. Np. jest ten moment (blisko końca) gdy Puchatek dzwoni do drzwi domu Sowy i ten wygląda gwałtownie zza drzwi z dziwnie oburzonym wyrazem twarzy jaky chciał powiedzieć coś w stylu "Czego?" i kilka drobnych momentów jak gdy krzyczy do Prosiaczka coś w stylu "Każdy głupi może zawiązać taki supeł!"
Z drugiej strony były też te wszystkie chwile gdy miał taki jaki obłęd w oku gdy był czymś podekscytowany...
Ogólnie jakby nieco barwniejszą postacią się tu zrobił ponad swoją typową rolę gawędziarza/nudziarza/Pana "To mi przypomina jak mój wujek bla,bla,bla..."
No i sposób w jaki cudnie manipuluje tłumem jeśli o Będziezary chodzi... :wink:

W sumie jeszcze jedna postać która moim zdaniem w tej odsłonie Puchatka nabrała barw to Kangurzyca która jak dla mnie najmniej interesującą postacią w Puchatku - ot typowa mama która zawsze ma coś miłego lub rozsądneg do powiedznia i prawie nigdy nie robi nic zabawnego. Tu choć było jej najmniej z wszystkich postaci wyszła i dynamiczniejsza i na równie głupiutka co reszta (ostatecznie w książce pomyliła własne dziecko z Prosiaczkiem...) Ba! Nawet miała kilka bardzo zabawnych kwestii tu i tam.

Jakiś czas temu czytałam gdzieś, że nazwa "Stumilowy Las" jest właśnie objęta prawami autorskimi przez pierwszą tłumaczkę książek z Puchatkiem. Nie wiem jednak, na ile to prawda.

Dobrze, że nie zostały objęte też imiona postaci, bo by dopiero było :?
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Scarpomaniak » N sie 21, 2011 7:39 pm

Maciek! napisał(a):Dobrze, że nie zostały objęte też imiona postaci, bo by dopiero było :?

Zostały, przecież dlatego nie było nigdzie użyte imię "Puchatek".
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez duśka » Pn sie 22, 2011 10:04 am

Na stronie filmweb.pl jest napisane, że film Kubuś i Przyjaciele wychodzi na DVD 25.11.2011. Skąd jednak oni mają taką informację tego nie wiem :?
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez kshychopata » Cz lis 24, 2011 4:28 pm

ja się pytam dlaczego Kubus nie wychodzi na blu-ray'u tylko na mizernym DVD? Inne kraje maja ale nie my. My mieszkamy w Polsce ;/ kraju 5 świata. Pewnie nawet Azerbejdżan bedzie mieć blu-ray
kshychopata

Postprzez Scarpomaniak » Cz lis 24, 2011 4:37 pm

kshychopata napisał(a):ja się pytam dlaczego Kubus nie wychodzi na blu-ray'u tylko na mizernym DVD? Inne kraje maja ale nie my. My mieszkamy w Polsce ;/ kraju 5 świata. Pewnie nawet Azerbejdżan bedzie mieć blu-ray

W Wielkiej Brytani nie ukazuje się Blu-Ray tego filmu, a to raczej nie kraj 3. świata.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez kshychopata » Pt lis 25, 2011 10:57 am

Scarpomaniak napisał(a):
kshychopata napisał(a):ja się pytam dlaczego Kubus nie wychodzi na blu-ray'u tylko na mizernym DVD? Inne kraje maja ale nie my. My mieszkamy w Polsce ;/ kraju 5 świata. Pewnie nawet Azerbejdżan bedzie mieć blu-ray

W Wielkiej Brytani nie ukazuje się Blu-Ray tego filmu, a to raczej nie kraj 3. świata.

Ale jest wydanie nie z GB ale w ich rodzimym jezyku. http://www.blu-ray.com/movies/Winnie-th ... ray/26838/
kshychopata

Postprzez Scarpomaniak » Pt lis 25, 2011 2:46 pm

kshychopata napisał(a):
Scarpomaniak napisał(a):

Ale jest wydanie nie z GB ale w ich rodzimym jezyku. http://www.blu-ray.com/movies/Winnie-th ... ray/26838/

Ale to nie istotne, jeżeli Disney zadecydował, że nawet w UK nie będzie wydania Blu-ray, to jednocześnie w Polsce też nie będzie, zgaduje, że w całej Europie nie ukaże się Blu-ray.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Maciek! » So gru 17, 2011 9:03 pm

Dla fanów "Wyciętych Scen" -

http://www.youtube.com/watch?v=gkr4E1Q1Dds - Krewni i Znajomi Królika (!!) Całkiem zabawne, w sumie nie wiem co im szkodziło to załączyć, film i tak był strasznie króciutki...

http://www.youtube.com/watch?v=8Q6auJjW ... ature=plcp - inna wersja piosenki Puchatka.

http://www.youtube.com/watch?v=lcaaHalU ... re=related - Puchatek szuka ogona dla Kłapouchego

Nie wiem jak w Polskiej wersji ale w USA wszystkie te sceny są załączone na DVD...
Maciek!
Dr Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy