Mickey: Bajkowe Święta (1999)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Mickey: Bajkowe Święta (1999)

Postprzez Maciek! » Śr lis 24, 2004 8:32 pm

Ściągnołem właśnie z Netu "Mickey Once Upona Christmas" (nie mylić z "Twice").

Przedtem o nim nie słyszałem (to prawda!)

Tesz gwiazdokowe opowiastki z Bohaterami Disney'a ale dla odmiany normalna animacja.

Najbardziej ucieszyło mnie to że pojawia się Sknerus!
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Jakijajah » Pt lis 26, 2004 3:56 pm

Po polsku nazywa sie "Mickey Bajkowe Swieta". Wydane pare lat temu a w tym roku wznowione.
Obrazek
Jakijajah

Re: Mickey "ONCE" upona Christmas

Postprzez lis » So lis 27, 2004 10:37 am

Maciek! napisał(a):Ściągnołem właśnie z Netu "Mickey Once Upona Christmas" (nie mylić z "Twice").

Oglądanie tego filmu to od kilku lat pozycja obowiązkowa w moim kalendarzu świątecznym. Animacja bardzo mi się podoba, same historie też są ciekawe, choć filmik z kaczkami baaardzo przypomina "Dzień świstaka".

Najbardziej ucieszyło mnie to że pojawia się Sknerus!

Szkoda tylko, że wygląda tak, jak w "Opowieści wigilijnej MM" i "SMK i pieniądze". Ja wolę Sknerusa z "Kaczych Opowieści" i komiksów.

Jedna tylko rzecz w tym filmie nie daje mi spokoju: kim jest ta kwoka?!
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Maciek! » So lis 27, 2004 11:14 am

lis napisał(a):Animacja bardzo mi się podoba, same historie też są ciekawe, choć filmik z kaczkami baaardzo przypomina "Dzień świstaka".

Mi tesz się z tym skojarzyło. A ta scena gdy się "modlą" do gwiazdki to chyba parodia sceny z Pinokia...

Bardziej mi się podobały losy Goofego. Praktycznie wszystko było jak w "Goofy i inni" tyle że Max ma jakieś 7/8 lat.

lis napisał(a):Jedna tylko rzecz w tym filmie nie daje mi spokoju: kim jest ta kwoka?!

Ile to dwuch facetów morze mieć wspólnego... Mi tesz ona nie daje spokoju. Z tego co zrozumiałem po angieslku ma na imię Dudi (piszę ja słyszę). HD&Z zwracają się do niej ciociu. Pewnie potrzebowali jeszcze jednego krewnego który zwalił by się na święta. Zamiast robić nową postać dali by Babcie Kaczkę, Gogusia albo Gęgula...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lis » So lis 27, 2004 8:18 pm

Maciek! napisał(a):Bardziej mi się podobały losy Goofego. Praktycznie wszystko było jak w "Goofy i inni" tyle że Max ma jakieś 7/8 lat.

A w "Mickey's Twice Upon a Christmas" Max jest już w college'u (tak jak w "An Extremely Goofy Movie"), zaś siostrzeńcy wyglądają zupełnie, jakby w ogóle się nie zestarzeli.
lis
administrator

Postprzez Maciek! » N lis 28, 2004 12:09 pm

lis napisał(a):A w "Mickey's Twice Upon a Christmas" Max jest już w college'u (tak jak w "An Extremely Goofy Movie"), zaś siostrzeńcy wyglądają zupełnie, jakby w ogóle się nie zestarzeli.

Pewnie nie karmią ich... :lol:

Ja "Twice" będę miał szustego Grudnia (no, zgadnijcie czemu)

"An Extremely Goofy Movie" jeszcze nie widziałem ale słyszałem że Max ma w nim 19 lat. Jak tak będzie się starzeć z kardzym filmem to pewnie jak za kilka lata wyskoczą z "Yes it's posible, even more Extremely Goofy movie" albo z czymś w tym guście to pewnie Goofy będzie miał wnuki . :wink:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez tajniak » Wt lis 30, 2004 8:28 pm

a ja tego nigdy nieoglądałem i co więcej prawie o tym niesłyszałem (no może mi się owineło o ucho), mam nadzieję, że wkrótce będę miał okazję to obejrzeć
Obrazek
tajniak

Postprzez lis » Pn gru 06, 2004 8:50 am

Maciek! napisał(a):Ja "Twice" będę miał szustego Grudnia (no, zgadnijcie czemu)

Z okazji fińskiego Święta Niepodległości? A może hiszpańskiego Święta Konstytucji? Czy też z okazji 33. rocznicy pojawienia się w Polsce pierwszego kolorowego programu telewizyjnego?
lis
administrator

Postprzez Maciek! » Wt gru 07, 2004 5:12 pm

lis napisał(a):
Maciek! napisał(a):Ja "Twice" będę miał szustego Grudnia (no, zgadnijcie czemu)

Z okazji fińskiego Święta Niepodległości? A może hiszpańskiego Święta Konstytucji? Czy też z okazji 33. rocznicy pojawienia się w Polsce pierwszego kolorowego programu telewizyjnego?

Nie, nie... To z okazji 64 rocznicy dnia gdy mój dziadek poraz pierwszy zobaczył misia Koala w Zoo. *Snif* To naprawdę bardzo sentymentalna rocznica...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lis » Wt gru 07, 2004 10:42 pm

No i... Maćku, masz już?

Jakie wrażenia (tylko bez spoilerów proszę)? Kto podkłada głos pod Sknerusa w polskiej wersji?
lis
administrator

Postprzez Maciek! » Cz gru 09, 2004 8:06 pm

lis napisał(a):No i... Maćku, masz już?

Jakie wrażenia (tylko bez spoilerów proszę)? Kto podkłada głos pod Sknerusa w polskiej wersji?

Smutna wiadomość.
Rodzice mi go zamówli ale zamówienie się opóźnia i jeszcze go nie mam... :cry:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Maciek! » Śr gru 22, 2004 10:14 pm

Wracając do Mickey's Once Upona Christmas to segment "Stuck on Christmas" jak napisali na TV Tome w orginale był częścią serialu "Quack Pack". Taki TV special...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Inuitka » Cz gru 23, 2004 4:32 am

lis napisał(a):No i... Maćku, masz już?

Ten pan, co zawsze podkładał pod niego głos. Eugeniusz Robaczewski, jeśli się nie mylę...
A sam film jest naprawdę przeuroczy. Uwielbiam go :D
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez lis » Cz gru 23, 2004 6:51 am

Inuitka napisała:
Ten pan, co zawsze podkładał pod niego głos. Eugeniusz Robaczewski, jeśli się nie mylę...
A sam film jest naprawdę przeuroczy. Uwielbiam go :D

Tu mogło zajść pewne nieporozumienie bowiem moje pytanie dotyczyło "Mickey Twice Upon a Xmas", tylko zadałem je w złym wątku...
Tak więc nie wiem, którego filmu dotyczył Twój post.
Zresztą nieważne...

P.S. Szkoda, że pan Robaczewski już nie żyje... Żaden głos u postaci Disney'a nie był chyba tak perfekcyjnie dobrany, na dodatek pan Robaczewski "grał" tę rolę po prostu znakomicie, prawie nie czuć, że to kreskówka :-)
lis
administrator

Postprzez Inuitka » Śr gru 29, 2004 2:17 pm

Stał się cud i rodzice kupili mi "Mickey's Once Upon a Christmas" bez okazji... :shock:
I chciałam powiedzieć tylko jedną rzecz: dawno nie widziałam takiego paskudnego i beznadziejnego menu :?
Najgorszy jest chyba "Wybór Scen"... Fuj!
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Powrót do Filmy