Najpiekniejsza bajka Disneya.

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Najpiekniejsza bajka Disneya.

Postprzez robinkate » Pn sty 25, 2010 11:08 pm

Oczywiście, że ambitnie...jedyny film Disney'a w którym miłość jest pokazana taką jaką jest w rzeczywistości :)
robinkate

Imię: Kasia
GG: 2049740

Postprzez Pahan » Wt sty 26, 2010 2:24 pm

"Goofy na wakacjach" to genialny film w ogóle. Animacja moim zdaniem bez zarzutów, na wysokim poziomie. Będę go bronić przy każdej okazji, bo to jeden z moich tzw. 'all-time favorites'. :)
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Marciocha » Pn lut 01, 2010 11:33 pm

Król Lew. Za co? Za wszystko i za nic. Za ten niepowtarzalny klimat, za muzykę, i za to, że mnie wzruszył.
Marciocha

Imię: Marta
GG: 0

Postprzez pimpoke » So lut 13, 2010 9:14 pm

Postawie kropke nad i.

"Gdzie Jest Nemo"
Za całokształt. Bo jestem akwarystą.

Wall-e też jest cool, ale miała być jedna :P.
Unclescrooge-nick darkai

Prowadzący grę "Kieruj Imperium McKwacza Edycja II"
Można wygrać ciekawe nagrody niespodzianki :)
pimpoke

Postprzez mrówka » Pn lut 15, 2010 10:05 pm

Trudno wybrać tę jedną, jedyną(mam swoją właściwie niemal równorzędną 3), ale jeśli już muszę- Pocahontas! Łączy w sobie wszystko, co trzeba: pasjonująca, niejednorodna opowieść z przesłaniem, fantastyczny klimat, piękno, cudowną muzykę, magię, trochę humoru, trochę wzruszeń, trochę napięcia, ciekawie zarysowane postaci, nie ma w niej przesady, błędy i niedopatrzenia są drobne, fantastycznie operuje metaforą(choćby szczur wbiegający na pokład z Ratcliffem, wilki z magicznego dymu osaczające Kokouma i znikające tuż przed Powhatanem, ten czarodziejski wiatr, itp.), a przy tym jest najbardziej(według mnie)poruszającym i ,,życiowym" filmem Disney'a!
¿Qué será? Quiero saber
Pronto, ¿qué será? Quiero saber
Con emoción ya mi sueño quiero ver
Mi corazón quiere ya saber
mrówka

Imię: Joasia
GG: 202696

Postprzez Diana » Pn kwi 19, 2010 6:48 pm

Wskrzeszam temat :P
No oczywiście że Król Lew! I to dwójka którą oglądałam na You Tobe... Lenistwo. A najbardziej podoba mi się piosenka Upendi no i kołysanka dla Kovu :timon:
Diana

Imię: Olka

Postprzez EVE11 » Śr lip 14, 2010 1:44 pm

1O1 Dalmatyńczyków - tylko i wyłącznie pierwsza wersja - rysunkowa! :mmhead:
Dlaczego? Za klimat... Mojego dzieciństwa. Wychowywałam się na książeczkach na podstawie tej bajki:D Film animowany obejrzałam póżniej, ale i tak to mój No.1
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa Klara

Postprzez archie53 » Pt lip 30, 2010 4:53 pm

Toy Story, Auta i Kaczor Donald.
Samodzielnie zepsute służy najlepiej.
archie53

Postprzez KamilSz96 » N sie 15, 2010 3:58 pm

Póki co nie oglądałem dużo z Disneya bajek, ale jak już to bym wybrał Lis i Pies.
Spoiler:
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez jakopo » N sie 15, 2010 5:11 pm

Jeśli chodzi o samego Disneya to wolę raczej stare bajki, najładniejsza to moim zdaniem Król Lew ( część pierwsza ), potem może być Mulan, Herkules.

Zdecydowanie bardziej wolę produkcje Pixara, tutaj moim faworytem jest zdecydowanie Toy Story.
Mój blog: http://sounfunny.tumblr.com
Moja kolekcja zabawek Pixar (i nie tylko): http://www.flickr.com/photos/jacobpl
jakopo

Imię: Jakub

Postprzez KamilSz96 » N sie 15, 2010 5:13 pm

Witaj na forum :D
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez jakopo » N sie 15, 2010 5:13 pm

No właśnie, zapomniałem się przywitać :wink:

Witam wszystkich serdecznie !
Mój blog: http://sounfunny.tumblr.com
Moja kolekcja zabawek Pixar (i nie tylko): http://www.flickr.com/photos/jacobpl
jakopo

Imię: Jakub

Postprzez cziksel » So maja 28, 2011 1:54 pm

Nie da się ;) Moim zdaniem Król lew nie jest równie dobry jak Mała syrenka, piekna i bestia czy Miasteczko halloween, Alladyn, zakochany kundel, nowe szaty krola, ahhhh, uwielbiam je wszystkie, chociaz nie widzialam jeszcze Bernarda i Blanki, więc nie mogę oceniać : :mrgreen:
a tak poza tym: Księżniczka i żaba, Zaplątani- nie da się ich porównać z mój brat niedźwiedź czy król lew
I pomimo, że sama wychowałam się na Królu lwie i zawsze płaczę gdy Mufasa ginie, mam wszystkie trzy części i całą ścieżkę dźwiękową, nie mogę zapomnieć o wszystkim innym i wybrać :roll:
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez RapunzelFlowerShine » N maja 29, 2011 4:02 pm

Mała Syenka, Aladyn, Pocahontas i Piękna i Bestia. Według mnie boskie :ariel:
RapunzelFlowerShine

GG: 20234718

Postprzez Mędrek1937 » Pn maja 30, 2011 1:09 pm

cziksel napisał(a):Nie da się ;) Moim zdaniem Król lew nie jest równie dobry jak Mała syrenka, piekna i bestia czy Miasteczko halloween, Alladyn, zakochany kundel, nowe szaty krola, ahhhh, uwielbiam je wszystkie, chociaz nie widzialam jeszcze Bernarda i Blanki, więc nie mogę oceniać : :mrgreen:
a tak poza tym: Księżniczka i żaba, Zaplątani- nie da się ich porównać z mój brat niedźwiedź czy król lew
I pomimo, że sama wychowałam się na Królu lwie i zawsze płaczę gdy Mufasa ginie, mam wszystkie trzy części i całą ścieżkę dźwiękową, nie mogę zapomnieć o wszystkim innym i wybrać :roll:

Czekaj, bo nie rozumiem. Czyli Król Lew jest dla ciebie najlepszy, czy jednak nie?

Teraz napiszę coś, co może oczerni mnie w waszych oczach, ale cóż. Nie wiem, z jakiego powodu Król Lew ma tylu fanów i jest tak popularny. Tak, to dobry film, ale ma kilka naprawdę wielkich błędów, przez co nie zachwyca tak, jak Piękna i Bestia, Śnieżka, Aladyn czy Kopciuszek.
Mianowicie ma strasznie prostą fabułę. Chyba najprostsza, jaka trafiła się w filmach Disneya. Po drugie ma bardzo wkurzających bohaterów. Szczególnie mały Simba i Nala. Hieny działają na nerwy, a Timon i Pumba...zupełnie nie śmieszni. Strasznie pomieszany jest też humor, z powagą filmu. Wydaje mi się, że byłby lepszy, gdyby jednak celowali w tę stronę poważniejszą. Szczególnie to widac w ostatecznej bitwie, która nie daje żadnych wrażeń. Wręcz przeciwnie, jest nudna, a to wszystko przez to pomieszanie komizmu i powagi. Co jescze... muzyka nie pasuje do niektórych scen i jest okropnie prosta. To jeden schemat, który co chwila się powtarza (nie za bardzo lubię Zimmera). Ma też kilka błędów technicznych, a sama animacja, choc ogólnie przedstawia się wspaniale, same postacie nie zapierają dechu w piersiach. Mimo wszystko lubię Króla Lwa i choc nie uważam go za arcydzieło warto go obejrzec chocby dla otwarcia, postaci Rafikiego i "Can you feel a love tonight". Czekam na lincz.
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy