Król Lew 4 (i inne dyskusyjne pomysły ze świata animacji)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Król Lew 4...

Postprzez DeeDee » Cz lip 02, 2009 7:26 am

Co się tak czepiacie tego biednego SharpShock77, jest nowy więc trochę zagubiony na forum, ale zakłada nowe tematy chce je rozruszać zachęcić do dyskusji, co w tym złego?? To nie jego wina, że nie przypadły Wam do gustu tematy, które on poruszył. Założył je, bo go ciekawiły i tyle, miał prawo.

Ja oglądałam tylko Króla Lwa 1. Kontynuacji nie mam skąd wziąć, gdyż są już dawno niedostępne w sprzedaży. Ale z tego. co czytam co tu piszecie, wynika że szczęściara ze mnie.
Generalnie jestem sceptycznie nastawiona do sequelów, midsquelów i prequelów. Już nie jeden genialny film zniiszczono w ten sposów.
DeeDee

Postprzez Cleonina » Cz lip 02, 2009 10:40 am

a ja się go nie czepiam i cieszę się że taki temat powstał bo podobny kiedyś widziałam na innym forum. Tam były różne zdania i nawet były przedstawione pomysły o czym miałaby być 4 część. Jeśli już miałaby powstać 4 część to chciałabym żeby było coś o Kopie, albo o lwicach z Lwiej Ziemi bo nie za dużo o nich wiemy. Ja to bym chciała by przetłumaczyli komiksy z seri Króla Lwa zamiast 4 części i aby były dostępne w polsce.
Cleonina

GG: 7795825

Postprzez SharpShock77 » Pt lip 24, 2009 3:46 pm

Może wina "kiepskości" części drugiej byli autorzy jej?(chodzi mi o muzykę,,,,,, świat i postacie narysowane)bo do 2 części muzyki ani tekstów do niej nie tworzył Tim Race ani Elton John ...dla porównania częśc pierwsza http://lionking.pl/index.php?option=com ... &Itemid=65 oraz częśc 2 http://lionking.pl/index.php?option=com ... &Itemid=70 ......
Ostatnio edytowano Pt wrz 18, 2009 9:24 am przez SharpShock77, łącznie edytowano 1 raz
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana... Napoleon Bonaparte
Prawdą jest to, co wytrzyma próbę doświadczenia...Albert Einstein
Kto życia nie ceni, nie wart go... Leonardo da Vinci
SharpShock77

GG: 0

Postprzez lis » Wt lip 28, 2009 5:40 pm

Mistrzostwo "Króla Lwa" polega (m.in.) na jego misternej strukturze. Motywem przewodnim jest tu krąg życia, w który wpisano kilka innych:
- sukcesję w rodzinie królewskiej
- ciernistą drogę Simby od chwili narodzin, poprzez dojrzewanie, okres buntu, poszukiwania siebie, aż po stabilizację i dorosłość
- film zamyka klamra - od narodzin do narodzin (pełne koło życia);

Uważam, że do tak skonstruowanego filmu zwyczajnie nie da się dopisać historii, której odbiór nie wywołałby wrażenia wtórności, bądź, w najlepszym wypadku, jego podrzędności.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez maniakdonald » Wt lip 28, 2009 7:39 pm

Czy mozna powiedziec cos o Krolu Lwie nie znajac fabuly?Mozna by bylo napisac w tym temacie duzo postow,gdy chociaz w kinie byla zapowiedz.
Ale jesli juz o to chodzi,fajnie by bylo zobaczyc Krola Lwa 4 jako ostatnio,najbardziej ekscytujaca czesc.
Ja sie nie czepiam SharpShock77,tylko nie mozna wiele o tym powiedziec.
To tak jakby bylo powiedziane ze ma wyjsc Shrek 4 albo nawet Shrek5...
Ale jedno jest pewne-jesli wyjdzie Shrek 4,to napewno tez Krol Lew 4. :)
Zauwazyliscie ze fabula Krola Lwa jest troche podobna do "Moj brat niedzwiedz"?
Jednak jesli dy wyszla 4 czesc troche bym sie ucieszyl,jak ze Shrekiem.Dobra,z tym Shrekiem to przesadzam,ale czasem mysle szkoda ze nie jest on produkcji Diseya tylko Dream Works.
Fajnie by bylo.W KD bylyby komiksy ze Shrekiem...i moze rysowalby je...Don Rosa?

Wiecie,rozumiem ze czasami mnie ignorujecie ale zalogowalem sie tu po to zeby poszerzyc swoja wiedze o Disneyu,mam nadzieje ze nie maciee nic przeciwko ze pozwolilem sobie na ta wypowiedz.
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez lis » Wt lip 28, 2009 8:36 pm

Na chwilę zbaczając z tematu:
Czwarta część Shreka ("Shrek Forever After") wejdzie do amerykańskich kin 21 maja 2010.
Premiera części piątej zaplanowana jest na rok 2013.
Rok wcześniej, 30 marca 2012, zostanie zaprezentowany spin-off o Kocie w Butach, będący jednocześnie prequelem "Shreka 2". Tytuł: "Puss in Boots: Story of an Ogre Killer" (nie mylić z tą żenująco reklamowaną francuską animacją pt. "Prawdziwa Historia Kota w Butach")
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Maciek! » Wt lip 28, 2009 9:40 pm

Za moment się z tego mega off-topic zrobi ale zwiastun tego kota jest... :shock:
Słów mi brak, bo pomijając fakt, jak całość jest okropnie zmontowana, przepełniona najbardziej niesmacznie kiczowatymi żartami jakie od dłuższego czasu słyszałem i prezentująca poziom który odstrasza szanującego się widza... To jeszcze ma najbardziej bezczelny początek zwiastuna jaki słyszałem!
„Sprytniejszy niż Ratatuj” – a to jakim prawem tam umieścili? Nie dojść , że nie ma to sensu bo brzmi jakby „Ratatuj” było imieniem głównego bohatera nawiązanego filmu (bo wątpię by chodziło im oto, że ten film prezentuje wyższy poziom intelektualny od dzieła Pixara) to jeszcze zastanawiam się czy mieli jakieś zezwolenie Disneya umieszczenie czegoś takiego „od tak” w zwiastunie, co zresztą tyczy się, też „Piratów z Karaibów” i aluzji do Shreka (ten kot jest nieprzyjemnie z wyglądu do tego ze Shreka swoją drogą podobny). Zresztą niepierwszy raz widzę jak w reklamie jakiegoś filmu który ma zerowe powiązania z Dreamworksem wrzucają na chama aluzję do Shreka i takie, żerowanie na logice „Wszyscy lubią Shreka [tak jakby innych filmów 3D nie było swoją drogą] to pójdą na to” wręcz pokazuje jak dany film ma mało do zaoferowania...
Po prostu żal :(
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez maniakdonald » Śr lip 29, 2009 7:08 am

"Prawdziwa historia kota w butach"?Widzialem reklame w telewizji.Zenada.Shrek to prawdziwa historia o kocie w butach.
Tak czy siak,ide na Shreka 4 w 2010.Na pewno bedzie super.
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez Brat Be 761 » Śr lip 29, 2009 7:20 am

Jeśli będzie tak super jak trójka, to będzie znak, że firma zarabia na popularności postaci, a filmy olewa. Zresztą już tak jest. Trójka rozśmieszyła mnie w trzech miejscach... na cały film :/

Co do Króla Lwa 4, to nie chciał bym, żeby taki film powstał, bo tylko pierwsza część była fajna. Reszta to jak wcześniej mówiłem :
firma zarabia na popularności postaci
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor

Postprzez Pahan » Śr lip 29, 2009 7:50 am

Ja jak zobaczyłem trailer w TV, to pierwsza myśl była taka: dlaczego zmienili Malajkata Szycem? Była to skrócona wersja tego trailera powyżej (bez tych dennych tekstów), i powiem szczerze, myślałem że to film Dreamworks, zwłaszcza że słyszałem o planach spin-offu. Francuski Kot w Butach jest niebezpiecznie podobny do Kota w Butach - ale to już nie pierwsza taka sytuacja! Pamiętacie film "Don Chichot"? Jedna z postaci wizualnie była wręcz klonem Osła.

Robi się dość spory offtopic, proponowałbym więc aby następne posty były już na temat. :wink:
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez jupix » Śr lip 29, 2009 4:09 pm

Myślę że początek tego zwiastunu jest dziełem Polaków. Gdyby padło Ratatouile wtedy musieliby coś zrobić, prosić o zgodę, zaplacić. Poza tym filmy typu xxxxx Prawdziwa Historia są co najwyżej słabe. Począwszy od Czerwonego Kapturka, przez Śnieżkę po Kichota.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Maciek! » Cz lip 30, 2009 6:09 am

Pahan napisał(a):Pamiętacie film "Don Chichot"? Jedna z postaci wizualnie była wręcz klonem Osła.

Właśnie do tego filmu między innymi aluzję robiłem. Jednym z głównych haseł reklamowych filmu było zdjęcie osiołka filmu, któremu towarzyszył napis (o ile dobrze pamiętam) "Zabawa z nim dobra, nawet bez ogra" (!) co jak dla mnie było dosyć desperackim chwytem (tak jakby osły już innych skojarzeń nie dawały).

Co do "Shreków" to powiem tyle, że liczę, że się z tą serią uspokoją bo o ile jedynka swoją kultowość uczciwie zarobiła, a dwójka to dla mnie świetny przykład jak zrobić sequel co bije na głowę jedynkę, to niestety trójka moim zdaniem wypadła po prostu kiepsko – byle jaka fabuła, brak powiewu świeżości, od strony humorystycznej nic specjalnego (2 razy się zaśmiałem na całym filmie) i postacie większość czasu przynudzają... Prawdę mówiąc ten „gwiazdkowy Shrek” podobał mi się bardziej od całej trójki , choć w moich oczach jako całość wypadł delikatnie sprawę ujmując „poniżej średniej”.
Solowy film o Kocie planują od dwójki więc może będzie to miało ręce i nogi, ale póki co nie śpieszę się z zobaczeniem Shreka 4, że o Shreku 5 nie wspomnę...

Pahan napisał(a):Robi się dość spory offtopic, proponowałbym więc aby następne posty były już na temat. :wink:

Można zmienić tytuł i zrobić z tego poprostu topic o "ogólnej pogadance" o różnych filmach :wink:
W sumie może nawet nie trzeba zmieniać tytułu...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez maniakdonald » Cz lip 30, 2009 7:14 am

Dla pewnosci:
"Gwiazdkowy Shrek " to "Pada Shrek".Tak samo jak sie mowi "Pada snieg",a teraz wymyslili "Pada Shrek".Co do tego-tem 20-minutowy odcinek jest lepszy od wszystkich 3 czesci,moze bedzie lepszy nawet od 4...
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez jupix » Cz lip 30, 2009 7:23 am

Oglądałem wszystkie części z e Shrekiem. Po co? By wiedzieć co to znaczy prymitywny humor. Zwłaszcza trójka w której cały czas gadają o ,,gównie", cały czas pierdzą i bekają. A Pada Shrek to w moim odczuciu wyśmiewanie się ze świąt i św Mikołaja. Tyle miałem do powiedzenia.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez maniakdonald » Cz lip 30, 2009 7:46 am

Wierzysz w Sw.Mikolaja?!
To tylko zagrywka wymyslona przez rodzicow zebysmy uwierzyli ze jakis latajacy grubas da nam prezezenty.
A tyle ja mialem do powiedzenia.
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy