Król Lew 4 (i inne dyskusyjne pomysły ze świata animacji)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Król Lew 4...

Postprzez Mateusssz » Cz lip 30, 2009 7:54 am

A mi znowu "Pada Shrek" się straszliwie spodobał. Może dlatego, że lubię się śmiać ze wszystkiego? A zresztą - gdzie tu wyśmiewanie świąt? Tu bardziej jest przedstawiony problem, że ludzie porównują jakość świąt do pieniędzy na nie wydanych. A tak wcale nie jest.
PS - robi się offtop ;)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 11346401

Postprzez Pahan » Cz lip 30, 2009 8:06 am

Offtopic to się zrobił już dobre kilka postów temu, więc zgodnie z sugestią Maćka, zmodyfikowałem nieco nazwę tematu.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Re: Król Lew 4 (i inne dyskusyjne pomysły ze świata animacji)

Postprzez Yua » Cz lip 30, 2009 10:09 am

Mi wszystkie Shreki się podobały,także ''Pada Shrek''
jupix napisał(a):A Pada Shrek to w moim odczuciu wyśmiewanie się ze świąt i św Mikołaja. Tyle miałem do powiedzenia.

Według mnie to po prostu zobrazowana ''nowoczesna'' wersja świąt.Bo kto teraz czas Adwentu spędza na rozmyślaniach nad minionym rokiem,a kto nad kupowaniem prezentów dla najbliższych?
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)
GG: 0

Postprzez jupix » Cz lip 30, 2009 11:38 am

Tu chodzi o BOŻE narodzenie, o ŚWIĘTEGO Mikołaja.
A poza tym Krol Lew 4 nie powstanie nigdy bo Disney to nie jest DreamWorks. Wolą zrobić coś nowego, może niezbyt dobrego ale za to próbują. A DreamWorks tworzy sequele lub filmy oparte na schematach: 2-3 bohaterow o odmiennych charakterach (w tym jeden oczywiście śmieszny) wyruszają w poszukiwanie czegoś tam, po drodze się kłócą, jest smutna piosenka ale kończy sie jednym wielkim Happy Endem. Czyż tak nie wygląda większość filmów które teraz powstają?
Ale Disney (ktory zobaczył że nie tędy droga po Rogatym Ranczu, Kurczaku Małym i Robinsonach) i Pixar tworzą coś innego, droższego, wymagającego większej pracy.
I dlatego jestem tutaj i będę walczył z komercją w moim ukochanym świecie filmów animowanych!
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Pahan » Cz lip 30, 2009 12:04 pm

Co do schematów: KLIK! :roll:

Masz rację, Disney to nie to samo co Dreamworks - nie wprowadza sequeli do kin (poza paroma wyjątkami). Ale gdyby taki Król Lew 4 wyszedł wkrótce na video, nie zdziwiłbym się.

A wyśmiewanie świąt jest powszechne, ponieważ w obecnych czasach ten okres dla wielu ludzi traci znaczenie duchowe, a zyskuje coraz więcej materialnego - czyli jak najwięcej/jak najdrożej/jak najtłuściej. Nie okłamujmy się, są tacy ludzie dla których Wigilia to nic innego jak Wielkie Żarcie.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Maciek! » Cz lip 30, 2009 10:28 pm

jupix napisał(a):Oglądałem wszystkie części z e Shrekiem. Po co? By wiedzieć co to znaczy prymitywny humor. Zwłaszcza trójka w której cały czas gadają o ,,gównie", cały czas pierdzą i bekają. A Pada Shrek to w moim odczuciu wyśmiewanie się ze świąt i św Mikołaja. Tyle miałem do powiedzenia.

Generalnie nie trawie tzw. humoru toaletowego, nawet gdy jest on w "Królach Lwach" w wykonaniu Timona i Pumby (pamiętam, że jakiś dowcip w trójce obrzydził mnie totalnie) i żarty związane z puszczaniem bąków czy dłubaniem w nosie jak ironiczne w danej sytuacji by nie były, siłą rzeczy wywołują u mnie niesmak i wiele naprawdę fajnych komedii zepsuły mi nagłe wstawki tego typu, pojawiające się co pięć minut. Cieszę się, że filmy Disneya stronią od tego typu humoru, choć o ile mniemam były jakieś wyjątki (np. „Toy Story 2” czy „Gdzie jest Nemo” choć tam było zrobione to tak mega subtelnie i z pomysłem, że ciężko zakwalifikować to, do kategorii tego typu)
Znam osoby które to bawi i choć nie prezentują one w żadnym stopniu grona „spod budki z piwem” ciężko mi żarty tego typu zakwalifikować do inteligentnych czy tzw „dorosłych”... Prawdę powiedziawszy jest to po prostu infantylne, a fakt, że seriale typu „Włatcy Móch” które propagują tego typu humor są teraz na topie, przyprawia mnie o dreszcze...
A co do "Pada Shrek" dodam tylko tyle, że można go znaleźć całego w częściach na You-tubie (wystarczy wpisać polski tytuł i wyskoczy w paru częściach z PL Dubbingiem), właśnie sobie odświeżyłem i powiem, że szczerze, że jak na mój gust pomimo całej lawiny nawiązań i odwołań faktycznie mało w nim gwiazdkowej atmosfery, a sceny jak pupa małego ogra na początku nie pomagają sprawie... Kot miał jeden fajny moment jak nagle zauważył pompon na czapce, ale po za tym nic specjalnego.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Jupiter » So sie 01, 2009 3:30 pm

Co do kontynuacji Liona Kinga... Pamiętacie Kimbę od którego miał być zgapiony Król Lew? Jesienią w japońskiej TV ma się pojawić zupełnie nowa produkcja z pod tego znaku. "Jungle Emperor Leo". Prawdopodobnie będzie to jednoodcinkowa ekhm... seria. Piszę to jako ciekawostkę.
Obrazek
ponadto wystartuje nowy sezon serii "Stitch!"
Jupiter

Postprzez I.Day » N wrz 06, 2009 4:00 pm

Gdyby powstał Król Lew 4, to pewnie znowu trzeba by wykorzystać treści Szekspira :). Nie wiem jak wy, ale ja sam osobiście postawiłbym w przypadku kolejnej części na "Otello". Tylko zdradę małżeńską zmieniłbym np. na zdradę stada (np. oskarżono by o to Kovu).
I.Day

Postprzez Maciek! » N wrz 06, 2009 6:26 pm

Ja tam bym wolał "Makbeta"... :roll:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lis » N wrz 06, 2009 6:34 pm

A może "Wesołe kumoszki z Windsoru"?
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Semmko » N wrz 06, 2009 7:50 pm

Kojarzycie Zbigniewa Herberta? Uznawany jest obecnie za największego, obok Czesława Miłosza, współczesnego poetę polskiego.
Okazuje się, że należał on do rodziny poetów, której pewien przedstawiciel w epoce elżbietańskiej pisał utwory, czytane chętniej od szekspirowskich (nie dlatego bynajmniej, iż Sir Herbert był mniej wymagający).
Nie obraziłbym się wcale, gdyby w kolejnym filmie nawiązującym do Króla Lwa, jeśli już muszą go tworzyć (a raczej: robić), wykorzystano myśli zawarte w utworach Herberta, ich czy naszego.
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez Daguchna » N wrz 06, 2009 11:16 pm

A może lepiej nie robić go wcale, że tak prostolinijnie stwierdzę? Tym bardziej, że jak dla mnie już 1 część była do niczego, druga jeszcze bardziej, a trzeciej nie ruszyłam wcale? ;)
Swoją drogą, jak widzę, że nawet "Małej syrence" dwa "ogony" dorobili, to mnie mdli zdeka... 0.o
Daguchna

Postprzez jupix » Pn wrz 07, 2009 5:15 pm

Daguchna napisał(a):Tym bardziej, że jak dla mnie już 1 część była do niczego,

Tym postem podpadłaś wielu użytkownikom (w tym mnie).
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Jupiter » Pn wrz 07, 2009 6:00 pm

Daguchna, czy to ty to ta Daguchna co wpadała kiedyś na MizunoWorld? Tak mi się skojarzyłaś po zbieżności nicka i niskiej ocenie Króla Lwa xD

BTW: Ostatnimi czasy Król Lew był emitowany w amerykańskiej telewizji (chyba abc) w rozdzielczośći HD
http://i19.tinypic.com/6pk4j5t.png
http://i7.tinypic.com/6prngiw.png
http://i3.tinypic.com/6prky68.png

Ja tam lubię Liona Kinga, aczkolwiek to nie mój ulubiony film wytwórni.
Jupiter

Postprzez Daguchna » Pn wrz 07, 2009 8:08 pm

jupix napisał(a):
Daguchna napisał(a):Tym bardziej, że jak dla mnie już 1 część była do niczego,

Tym postem podpadłaś wielu użytkownikom (w tym mnie).

No cóż, płakać nie będę :P

Jupiter napisał(a):Daguchna, czy to ty to ta Daguchna co wpadała kiedyś na MizunoWorld? Tak mi się skojarzyłaś po zbieżności nicka i niskiej ocenie Króla Lwa xD

Nie przyznaję się do bytności na tej melinie :P
Daguchna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy