Zaplątani/Tangled (2010)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Zaplątani/Tangled (2010)

Postprzez cziksel » Śr lis 27, 2013 9:10 pm

gamertr9 napisał(a):Myślisz, ze dziecko wie jakie czynności są typowo kobiece? Poza tym co innego miałaby robić zamknięta w domu? Wieczny remont? :D Trochę za dużo czepiasz się szczegółów, to tylko bajka ;)

Nikt nie mówi, że film jest typowo dziecięcy i że dziecko musi wszystko zrozumieć ;)
Wiadomo, że film ma swoje przywileje jeśli chodzi o niedociągniecia w kwestiach baśniowych- zamknięcie w wieży. Więc się zgadzam że nie ma co się czepiać :)

A tak z innego tematu- wczoraj chciałam obejrzeć ten film i szukałam płyty z pół godziny, na szczęście znalazłam, ale brak zaplątanych to najgorsza rzecz jaka spotyka fana disneya w chwili kryzysu ^^
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Re: Zaplątani/Tangled (2010)

Postprzez izaulka » So gru 07, 2013 4:24 pm

kendo napisał(a):Nie tyle, że chciałem aby zmarł, bo go jakoś nie lubię czy coś. :)
Po prostu zakończenie, że ją ratuje ścinając włosy było totalnie genialne. A ponieważ przez cały film była gadka o tym, że magia jest we włosach i właśnie na tym polegał ten ratunek, że magia zniknęła, to powinien zginąć. Pomysł z łzą naciągany. Tak jakby zaprzeczył znaczeniu magii, która była tylko we włosach. Ta łza zaprzeczyła temu co widzieliśmy chwilę wcześniej. Że magia się skończyła, czarownica umarła, a on się poświęcił.
Ja już naprawdę myślałem, że Disney to zrobił. Że to tak zostawi - koleś poświęcił się dla księżniczki. Koniec magii, koniec czarownicy. Ale nie...umniejszmy znaczenie magicznych włosów, dodajmy ni z gruchy, ni z pietruchy magiczną łzę i zaprzeczmy temu, co stało się minutę temu. :)

NIE MOGĘ DAĆ SPOILERA W SPOILERZE, WIĘC KTO NIE OGLĄDAŁ - NIECH NIE CZYTA!

Myślę, że ta scena miała pokazać, że magia nie była tylko we włosach Roszpunki - była wyjątkowa nawet bez blond włosów.

EDIT- LLyann loedyś wrzuciła link ze skanami z książki "Tangled"
LLyann napisał(a):Ultimate spoiler :
Spoiler:

Link do sceny uleczenia: http://s41.photobucket.com/user/Taosama ... sort=3&o=1
Wychodzi na to, że łza była ostatnią częścią magii, która znajdowała się w Roszpunce - to wytłumaczenie jest lepsze od mojego, bo wykazuje, że łza była ostatnia i po ścięciu włosów Roszpunka była już zwyczajna, a z mojego wynikało, że magia jeszcze w niej była.
izaulka

Imię: Iza
GG: 0

Poprzednia strona

Powrót do Filmy