Bernard i Bianka (1977)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Bernard i Bianka (1977)

Postprzez jupix » So sty 17, 2009 6:40 pm

Bernard i Bianka to 23 klasyk z 1979 roku. Wcześniej znałem tylko sequel z 1990. Oglądając jedynkę (zabierałem się do tego nieczhętnie) zachwyciłem się. Film wzruszający, postać Peny świetna, muzyka niezła, czarny charakter bardzo przypomina Cruele de Moon. Przede wszystkim jest to pierwszy film który pokazuje życie takim jaki jest (bez przesady) w poprzednich świat jest nieco infantylny (nie zły). Akcja wartka, humor fajny. Myślę że film 1979 r. jest tak samo dobry jak ten 1990 r. a nawet lepszy gdyż tu naprawdę można uronić łzę (dzięki Peny). POLECAM
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek
GG: 0

Re: Bernard i Bianka

Postprzez Inuki » Cz lut 12, 2009 6:58 pm

Ja akurat wczoraj kupiłem sobie "Bernard i Bianka: W krainie kangurów" :D Film jest naprawdę świetny i moim zdaniem lepszy niż część pierwsza. Wydanie DVD tez jest całkiem fajne; nie jest to "wydanie specjalne", ale jest trochę dodatków, no i jakość obrazu też jest pierwsza klasa. Nie żałuję tym bardziej, że film kosztował mnie 8zł :twisted: W tej samej cenie kupiłem też dwupłytową edycję "Mulan" 8) Jeżeli ktoś jest z okolic Poznania, to zapraszam do sklepu "Auchan" w Komornikach, jeszcze kilka egzemplarzy było :wink:
Inuki

Re: Bernard i Bianka (1977)

Postprzez Connor » Pt maja 06, 2011 10:36 am

Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego Bernard i Bianka w krainie kangurów to film uważany za klasyk? Przecież to kontynuacja, tak samo jak Mała Syrenka II albo Zakochany Kundel II.
Connor

Postprzez ICspotsM » Pt maja 06, 2011 10:50 am

Connor napisał(a):Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego Bernard i Bianka w krainie kangurów to film uważany za klasyk? Przecież to kontynuacja, tak samo jak Mała Syrenka II albo Zakochany Kundel II.

Podobnie jak Fantazja 2000, Bernard i Bianka w krainie kangurów zrealizowany został przez Walt Disney Animation Studios. O tym decyduje przynależność do tzw. kanonu Disney'a.
Odnoszę wrażenie, że większość osób udzielających się na tym forum wychodzi z założenia - lubię ten film = ten film jest dobry; nie lubię tego filmu = ten film jest kiepski. Odczucie względem filmu to nie to samo co jego ocena podparta argumentami.
ICspotsM

Postprzez Maciek! » Pt maja 06, 2011 9:41 pm

Ja wbrew większości wolę pierwszego "Bernarda i Biankę" - świetny klimat tajemniczego pustkowia na mokradłach, sporo trzymających scen w napięciu, w kilku świetna klaustrofobiczna atmosfera (nie spoileruję, wiecie o czym mowa :wink: ), jak to Disney - wyśmienity, diaboliczny czarny charakter i podoba mi się powolne tępo z jakim się wszystko przez większość filmu posuwa, wręcz realistyczne.

Kontynuacja też jest świetna ale jednak różnica w atomsferze, dynamice i animacji jest tak spora, że ciężko mi je przyrównywać. W sumie gdyby nie główni bohaterowie to równie dobrze mógłby być to film o kimś kompletnie innym... ale nie jest to coś co biorę na minus bo biorąc pod uwagę zawód bohaterów odmienność klimatu każdej przygody jest oczekiwana :)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez ICspotsM » So maja 07, 2011 1:06 pm

@Maciek!: Nie wiem czy Ty również, ale odniosłem wrażenie, że jedynka oparta jest na przedstawieniu historii z punktu widzenia "śledczych". Z kolei druga część skupia się na Cody'im; Bernard i Bianka są dodatkiem do wątku głównego - porwania.
Podobnie jak mój przedmówca preferuje część pierwszą. Szkoda, że do dziś Disney nie przygotował porządnego wydania.
Odnoszę wrażenie, że większość osób udzielających się na tym forum wychodzi z założenia - lubię ten film = ten film jest dobry; nie lubię tego filmu = ten film jest kiepski. Odczucie względem filmu to nie to samo co jego ocena podparta argumentami.
ICspotsM

Powrót do Filmy