OSCARY 2016

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: OSCARY 2012

Postprzez Maciek! » Śr lut 27, 2013 11:32 pm

A tak. Własnie mi się przypomniało, że rok temu wyklnołem Oskary bo "Tintin" nie był nawet nominowany (że już o wygranej nie wspomnę) i ta ceremonia umarła w moim sercu i straciła jakiekolwiek znaczenie... Ale chyba mi przeszło bo w tym roku byłem znów zainteresowany :lol:

Choć patrząc generalnie na konkurencjie (pomijając @#$% brak "Tintina") z zeszłego roku i co miał Pixar do zaoferowania... Z jednej strony "Auta 2" to coś co moim zdaniem jest sympatyczne i o niebo lepsze niż wszyscy marudzą ale nie jest to coś na miarę Oskara choć moim zdaniem nie są specjalne w niczym gorsze niż "Kot w Butach" i "Kung Fu Panda 2" Dreamworksa..
Zresztą Pixar miał wcześniej pod rząd nie tylko po Oskarze za najlepszą animaję roku ale dwie nominacje za najlepszy film roku a patrząc jak skrajnie mało animacji dostąpiło kiedykolwiek tego honoru rok bez nominacji nie zaszkodził raczej ich reputacji...

Zresztą ja jestem złym człowiekiem bo zamiast "Gdzie jest Nemo" dałbym Oskara "Trio z Bellevile" (najlepsza animacja ostatniej dekady moim zdaniem) zamiast "Toy Story 3" "Iluzjoniście" (Ok,tu kieruję się 100% moimi samolubnymi "ale na tym więcej płakałem" bo widzę wszystkie argumenty dla których ten jest ambitniejszą i godniejszą laur produkcją), "Persepolis" zamiast "Ratatuj" (Przperaszam, że opowieść o dziewcynce w Iranie doprowadziła mnie do łez mocniej niż o szczurach w Paryżu...) i z mniej bulwersjącego dla Pixar-maniaków przykładu "Gnijącej Pannie młodej" zamiast "Klątwie Królika"...
I nie mówię broń Boże, że nie lubię wspomnianych filmów Pixara bo je ubóstwiam (zwłaszcza "Ratatuj") poprostu to były przykłady gdzie jak Pixara kocham tak znalazło się coś co uznałem za ciekawszą pozycję...

P.S.
Ciekawoskta - (Nie wchodząc w detale) Ostatnio jeden z wykładowców na mojej uczelni skrytykował ostro "Papermana", że "nie rozumie jak takie coś mogło zostać nagrodzone Oskarem", że "nic nowatorskiego" i że "pokazuje to tylko, że akademi już wszystko jedno jeśli o animacje idzie" i że "Oczywiście jak ktoś lubi tanie romansidła to, to nie jest złe"
Płaczcie za mnie bo z takimi pretensjonalnymi ludźmi muszę przebywać na codzień :cry:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez jupix » Pt mar 01, 2013 12:44 pm

Niestety Akademia ma dziwny regulamin w którym film motion capture nie są trasktowane jako animowane. Stąd zarówno Express polarny, Beowulf czy właśnie Przygody Tintina mogły rywalizować wśród aktorskich filmów a nie wśród animowanych.
Natomiast przy Złotych Globach wydaje mi się że animacje nie mogą walczyć wśród aktorskich filmów stąd brak nominacji od 2006 roku w kategorich Musial lub Komedia
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek
GG: 0

Postprzez izaulka » Cz sty 16, 2014 1:39 pm

Czekamy na nominacje. Moje przypuszczenia:
Uniwersytet
Croodowie
Kraina Lodu
Minionki
The Wind Rises

EDIT: No i nie pomyliłam się zbytnio - poza Uniwersytetem (bycie filmem Pixara przestało mieć jakiekolwiek znaczenie w tej kategorii) ww. filmy są nominowane.

Nominacje do Oscarów:
Ernest & Celestine
Croodowie
Kraina Lodu
Minionki
The Wind Rises

Innymi Disneyowskimi akcentem są nominacje dla "Let It Go", "Ratując Pana Banksa" za muzykę, "Jeźdźca znikąd" za charakteryzację i efekty specjalne i krótkometrażówki "Get a horse".
izaulka

Imię: Iza

Re: OSCARY 2013

Postprzez jupix » Cz sty 16, 2014 3:33 pm

Kraina lodu jest sporym faworytetem, ale ja bym uważał na Miyazakiego. Ponoć to jeden z jego lepszych filmów. Ernest i Celestyna zaskoczenie, bo raczej nie jest popularny. Ale już Krudowie i Minionki? Ja bym jednak widział za ktorys z nich Uniwersytet Potworny,tak jak Auta 2 zamiast Kung Fu Pandy 2 lub Kota w butach za 2011 rok.
No i trzymamy kciuki za Koń by się uśmiał. Czy był puszczany w kinach przed Kraina lodu?
jupix

Postprzez izaulka » Cz sty 16, 2014 6:15 pm

Tak, "Koń by się uśmiał" leciał przed "Frozen". Taka wariacja nt. starych kreskówek o Myszce Miki tylko że w 3D. Sympatyczne, ale "Frozen" wydaje się być większym pewniakiem do statuetki.
Tak jak już wcześniej napisałam, film Miyazakiego nie ma aż tylu świetnych recenzji i tak wielu nagród.
MU zamiast Croods lub DM2? Nie wiem, Minionki zarobiły sporo i mają nominację do piosenki, a i jakiś film Dreamworksa też musieli nominować.

~100 post~

PS - Te Oscary nazywają się 2014
izaulka

Postprzez Scarpomaniak » Cz sty 16, 2014 7:40 pm

izaulka napisał(a): Sympatyczne, ale "Frozen" wydaje się być większym pewniakiem do statuetki.
Tak jak już wcześniej napisałam, film Miyazakiego nie ma aż tylu świetnych recenzji i tak wielu nagród.

Popatrzyłem tak na nagrody i wśród nagród jest pół na pół, więc trudno powiedzieć co wygra.
Tak samo co do opinii krytyków NA RAZIE wg rottentomatoes "Kraina lodu" ma 89%, ale film Miyazakiego ma 81%, ale TĄ SAMĄ ŚREDNIĄ (to znaczy, że opinie są bardziej podzielone). Wśród widzów na razie wyższą ocenę ma film Miyazakiego, więc według mnie droga pozostaje otwarta. Jeszcze dużo zależy od tego jak film zostanie odebrany przez szerszą widownię, bo film Miyazakiego będzie miał dopiero w lutym szeroką premierę w Stanach. Inne filmy raczej nie mają szans. W ogóle jestem tak samo zdziwiony jak Jupix, że dano nominację przeciętnym "Minionkom" i "Krudom", a nie dali "Uniwersytetowi", zaskakujące.
izaulka napisał(a):PS - Te Oscary nazywają się 2014

Nie, 2013. Są to Oskary za rok 2014
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez izaulka » Pt sty 17, 2014 3:31 pm

Na odwrót
Scarpomaniak napisał(a):
izaulka napisał(a):

Nie, 2013. Są to Oskary za rok 2014

Są to Oscary 2014 przyznawane za rok poprzedzający (2013). Tylko że nawet na stronie głównej Oscarów i na filmwebie jest nazwa Oscar 2014 więc trzeba się chyba do tego dostosować.

Swoje przewidywania opieram na nagrodach przyznawanych przez krytyków filmowych - sam przyznasz, że nagrody są bardziej prestiżowe i wiarygodne niż strona internetowa.
To statystyki Frozen, a to The Wind Rises. Chyba widać różnicę? Z tym, że Annie też wygra Kraina Lodu.
Brak Oscara dla Krainy to będzie strzał w stopę Akademii. C'mon! Miyazaki ma już Oscara, a jak wytłumaczą się z nienagrodzenia przez 12 lat żadnej animacji Disneya? Dało się znieść porażkę Ralpha Demolki - spoko, czytałam że wynika to z tego że Akademia to raczej starsi panowie i gry wideo to nie ich klimaty. Ale "Kraina Lodu" to - powtarzam "najlepszy film Disneya od czasów Króla Lwa"! Chyba trzeba zasłużyć na takie miano (choć moim zdaniem KL nie jest arcydziełem, ale jestem świadoma, że to wielki komplement).

Polecam artykuł: http://www.rotoscopers.com/2013/11/13/t ... ind-rises/
izaulka

Postprzez jupix » So sty 18, 2014 11:38 am

Jako założyciel tematu nie zmienię go, bo moim zdaniem lepiej ta nazwa określa za co są przyznawane te nagrody, czyli 2013
jupix

Postprzez Scarpomaniak » So sty 18, 2014 12:15 pm

izaulka napisał(a):Na odwrót
Scarpomaniak napisał(a):

Brak Oscara dla Krainy to będzie strzał w stopę Akademii. C'mon! Miyazaki ma już Oscara, a jak wytłumaczą się z nienagrodzenia przez 12 lat żadnej animacji Disneya?

Jak wytłumaczą? Po prostu złoty wiek Disneya skończył się tuż przed tym, gdy została wymyślona ta nagroda.
izaulka napisał(a):To statystyki Frozen, a to The Wind Rises. Chyba widać różnicę? Z tym, że Annie też wygra Kraina Lodu.
[/quote]
Myślisz, że nie patrzyłem na Wikipedię? Jest 11 do 23 dla Krainy Lodu, oczywiście. Poza tym Annie jest tak obiektywną nagrodą, że ho. W ostatnich latach tylko "Rango" zdobył i Annie, i Oskara. Więc według mnie szanse są równe, a dlaczego? Ponieważ jak doskonale pamiętacie "Zaplątani" nie dostali nawet nominacji do Oskara, a trzeba powiedzieć, że w niektórych momentach "Kraina lodu" to taka lekka podróbka "Zaplątanych", więc według mnie wszystko jest możliwe. No i jeszcze dochodzi, że "Winds" jest ostatnim filmem Miyazakiego.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez izaulka » N sty 19, 2014 11:57 am

No tak, Annie nieobiektywne - stały argument niektórych użytkowników forum. Przeczytało się parę artykułów autorstwa fanów PIXARA i poszło w świat. Zmieńcie płytę, dobra? :roll:
Scarpomaniak napisał(a): Ponieważ jak doskonale pamiętacie "Zaplątani" nie dostali nawet nominacji do Oskara, a trzeba powiedzieć, że w niektórych momentach "Kraina lodu" to taka lekka podróbka "Zaplątanych", więc według mnie wszystko jest możliwe. No i jeszcze dochodzi, że "Winds" jest ostatnim filmem Miyazakiego.

Co z tego, że "Zaplątani" nie dostali nominacji? Przecież to tylk.o oznacza, że konkurencja w 2010 roku była zbyt mocna (dla Akademii of course)
"lekka podróbka" - to żeś pojechał po bandzie... Trzeci raz już piszesz o tym "ostatnim filmie". Napisałam ci że owszem to może mieć jakiś wpływ, ale mało to prawdopodobne, a ty dalej swoje. W dyskusji trzeba zmienić trochę swoje argumenty
jupix napisał(a):Jako założyciel tematu nie zmienię go, bo moim zdaniem lepiej ta nazwa określa za co są przyznawane te nagrody, czyli 2013

Ale głupia ta Akademia, nawet poprawnego roku nie potrafi napisać. Całe szczęście, że są ludzie którzy znają się na kalendarzu. Ale w takim razie nie wmawiajcie mi, że nie mam racji -.-
izaulka

Postprzez jupix » Pn mar 03, 2014 1:04 pm

Oscary dla Krainy lodu za piosenkę i za film animowany - pierwszy raz od powstania tej kategorii nagroda dla klasyka Disneya!
BRAWO!
jupix

Re: OSCARY 2014

Postprzez jupix » Wt lut 03, 2015 12:27 pm

Tegoroczne nominacje:

Wielka Szóstka
Jak wytresować smoka 2
Pudłaki
Song of the Sea
Kaguyahime no Monogatari - w reżyserii Isao Takahaty

A za krótki metraż nominowana jest
Uczta
puszczana przed Wielką Szóstką. Ktoś widział?
jupix

Postprzez kendo » Pn lut 23, 2015 1:02 pm

Nie wierzę. Na forum jeszcze nikt się nie cieszy z wygranej Wielkiej szóstki. :)
kendo

Imię: Krzysztof

Postprzez izaulka » Pn lut 23, 2015 4:40 pm

Na tym forum rzadko ktoś coś pisze, więc nic dziwnego ;-)

Nie wierzyłam, że BH6 wygra, ale cieszę się. Gratulacje!
izaulka

Postprzez kuperkowo » Pn lut 23, 2015 8:35 pm

Szczerze nie oglądałem żadnego z nominowanych filmów, ale chyba jedynym realnym konkurentem dla ,,Wielkiej Szóstki'' było ,,Jak wytresować smoka 2''.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy