Król lew - piosenka "endless night"

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Król lew - piosenka "endless night"

Postprzez Endless Night » Cz lip 17, 2008 5:42 pm

Tak się zastanawiam od jakiegos czasu czy tą piosenke usunięto z filmu? Myśle ze jeśli miałaby juz tam byc to byłaby w scenie w której Simba po sprzeczce z Nalą zwraca się w nocy do swego Ojca...
Zna ktos moze historie tej pioenki??? Bardzo ciekawa jestem
Endless Night

Re: Król lew - piosenka "endless night"

Postprzez Allhambra » Wt wrz 14, 2010 12:48 pm

Chciałąm tylko zwrócić uwagę, że nie "Ojca" tylko "ojca" . Nie, nie jestem Moherem ani innym fanatykiem religijnym, ale wyłapałam błąd. Wątpię, żeby Simba zwracał się do "Ojca" . On prosił o pomoc "ojca" - Mufasę :P

I nie, ta piosenka została wykorzystana jedynie w musicalu broadwayowskim, ale w filmie chyba nigdy być nie miała. Zostala nagrana później.
Allhambra

Imię: Paula.
GG: 25993059

Postprzez lis22 » Wt wrz 14, 2010 8:09 pm

Piosenka została skomponowana chyba przez Marka Mancinę do muzyki Hansa Zimmera a nie przez duet Elton John / Tim Rice
w miusicalu są natomiast trzy piosenki Eltona i Rice które chyba wyleciały z filmu:

" The Morning Report " ( obecna na wydaniu DVD z 2003 roku )
" Chow Down "
" The Madness of King Scar "
lis22

GG: 0

Postprzez Maciek! » Wt wrz 14, 2010 9:30 pm

Przyznam szczerze, że mi "Morning Report" średnio pasiło... Tj. piosenka ładna jak ładna ale jednak wydaje się jakoś na siłę w tej scenie. Wersja normalna jest o wiele zabawniejsza [gdzie Mufasa mówi do Zazu by się odwrócił] plus sam nuer muzyczny jakiś taki - nie wstylu innych w filmie.
O ile dodany fragment w "Pięknej i Bestii" coś wnosi do treści nie ujmując nic, tu jest to poprostu ta sama scena tylko pokazana innaczej [moim zdaniem gorzej] i nic nie wnosi do filmu, ponad 30 sekund filmu.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lis22 » Śr wrz 15, 2010 10:11 am

Mi się " Morning Report " podoba ale uważam że wersja którą Elton skomponował do miusicalu jest lepsza
pozostałe utwory które wyleciały z filmu trochę do niego nie pasują:
" Chow Down " to utwór o dość mocnych korzeniach rockowych natomiast " The Madness of King Scar " jest zbyt melodramatyczny - to piosenka w której Skaza żali się że nikt go nie kocha i nadal żyje pamięć Mufasy.
lis22

Postprzez Maciek! » Śr wrz 15, 2010 11:32 am

The Madness of King Scar " słyszałem swego czasu i pamiętam, że Skaza coś tam mówi, że chce mieć lwiątka by byś "nieśmiertelnym"... (huh!?) Jestem cekaw czy w Musicalowej wersji planował je mieć z Nalom czy Sarabii [bo z tego co zrozumiałem z kontekstu piosenki jest jakaś lwica do którą planował uwieść jako dodatkowy motyw w sztuce]
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lis22 » Śr wrz 15, 2010 1:35 pm

lis22

Postprzez Allhambra » Cz wrz 16, 2010 10:56 am

"Nalom" hahahahahaha :D
Allhambra

Imię: Paula.
GG: 25993059

Postprzez Meriones Minor » Cz wrz 23, 2010 9:34 am

Hm... To nie do końca tak, "Endless night" nie jest oryginalnie piosenką z Broadwayu. W 1995 Disney wydał płytę "Rhythm of the Pride Lands", na której Lebo M dopisał słowa do niektórych melodii z Króla Lwa. Większość z jego piosenek jest napisana w afrykańskich językach, między innymi "Lala". Kojarzycie tę scenę, w której Simba goni Rafikiego, żeby zapytać, czy znał jego ojca? W tle słychać chór. "Lala" to właśnie "pełna wersja" tego chórku i muzyki, która mu towarzyszyła! :D
W broadwayowskim musicalu (który miał premierę chyba w '97 roku) wykorzystano piosenki z Rhythm of the Pride Lands, z tym, że przetłumaczone na język angielski. I tak "Endless night" wyewoluowała z "Lali", a "Lala" została użyta w filmie, chociaż szczątkowo. :)

Tu możecie jej posłuchać -> http://pridelands.ru/music/rotpl/09.Rhy ... -_Lala.mp3
"Cały świat będzie ci nieprzyjazny, Książę o Tysiącu Wrogów, i ktokolwiek cię schwyta, zabije cię"
~Richard Adams, "Wodnikowe Wzgórze"
Meriones Minor

Imię: Marta
GG: 2200395

Postprzez Retlaw » Pn paź 04, 2010 4:07 pm

Allhambra, BARDZO NIEŁADNE ZACHOWANIE! Każdy się może pomylić, a niektórzy mają dysgrafię, poprawiać błędy to jedno a wyśmiewanie się jest bardzo dziecinne i zaśmieca forum. Trochę samokontroli.

Z innej beczki, Rhythm of the Pride Lands rzeczywiście trzyma klimat, ale chyba w filmie idealnie dobrano piosenki, większa ilość mogłaby być przesytem. (Zresztą kawałki które powstały po filmie, również musical, są chyba dobrym dopełnieniem) Dalsze części Króla Lwa nie prezentowały tej klasy co pierwowzór, ale kilka piosenek też chwytało za serce.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Powrót do Filmy